Fibromiyaljiyi Kötüleştirebilecek Gündelik 7 Toksik Ürün

Fibromiyalji hastalarının yüzde 16’sının ayrıca baş ağrısı, yorgunluk, karın ve eklemlerde ağrı ve beyin sisi gibi semptomları gösteren yaygın bir durum olan Çoklu Kimyasal Duyarlılıktan (MCS) da muzdarip olduğu bulundu. MCS kimyasallara maruz kalmakla kolayca tetiklenebilir. çevrede ve günlük ürünlerde. Günlük kullandığımız bu ürünler, cildimiz ve soluduğumuz hava yoluyla vücudumuza giren düşük düzeyde zararlı kimyasallar yayabilir.

Bu 7 toksik günlük ürün listesini tarayın ve onlardan hemen kurtulun!

#1 Kurşun Ruj
Kurşun, ruj yapımında kullanılan bir nörotoksindir. ABD FDA 400’den fazla benzersiz ruj ürününü incelediğinde yüksek düzeyde kurşun bulundu. Kurşun, çocuğun beyin gelişimini engelleyebileceğinden hamile kadınlar ve küçük çocuklar için çok tehlikelidir. Bunu önlemek için etiketleri kontrol edin ve güvenli ve toksik olmayan ruj satın alın.

#2 Şişelenmiş Su
İnsanlar, güvenli ve kirlenmemiş olduğunu varsayarak şişelenmiş su alırlar. Bununla birlikte, şişelenmiş su, musluk suyu kadar kirli olabilir – sonuçta, satılmak üzere plastik şişelerde paketlenmiş musluk suyudur. Üretildiği andan atıldığı ana kadar, plastik şişe çevreye ve insana zararlı kimyasallar yayabilir ve bu da onu içilmeye değer hale getirir. Bir su filtresine veya paslanmaz çelik bir su şişesine yatırım yaparak güvende olun.

#3 Yapışmaz Tavalar
Yapışmaz tavalar, hayvanlar üzerinde yapılan deneylerde kansere neden olan perflorooktanoik asit (PFOA) olarak bilinen bir kimyasal içerir. Bu tavaların yapışmaz kaplaması çizilebilir veya ufalanabilir ve pişirme işlemi sırasında yemeğinize girebilir. Güvende olmak için, doğal yapışmaz etki için paslanmaz çelik veya dökme demir pişirme kapları ve zeytinyağı kullanın.

#4
Oda Kokuları Oda spreyleri, sentetik mumlar veya takılı kokular, fitalat olarak bilinen, hormon bozucu olan ve üreme sorunlarına ve astıma neden olan kimyasallar içerir. Bu ürünlerde bulunan bazı kimyasallar östrojene benzediğinden meme kanseri riskinizi artırabilir. Ayrıca kanserojen olduklarından şüpheleniliyor. Bu zararlı kimyasallar nefes aldığımızda vücudumuza kolayca girebilir. Bu ürünler yerine kokulu bitkilerden veya uçucu yağlardan doğal kokular alın.

#5 Parfümler
Ftalatlar parfümlerde de bulunur. Meme kanseri geliştirme şansını artırabilecek östrojeni taklit ederler. Bu, dietil ftalat (DEP) cilt tarafından emildiğinde ve yağ dokusunda biriktiğinde olur. Ftalatlar, üreme sorunlarına neden olabilecek kanserojen ve hormon bozucu olabilir. Bu sorunları yaşamamak için uçucu yağlar gibi doğal kokulu ürünleri tercih edin.

#6 Plastik Kaplarda Isıtılan Yiyecekler Plastik kaplarda
yiyecekleri ısıtmayın veya yeniden ısıtmayın, çünkü plastiğin ısıtılması işlemi yiyeceklerinizin içine kimyasalların salınmasına neden olur. Bunun yerine, yemeğinizi bir cam veya seramik kapta mikrodalgaya koyun.

#7 Ter önleyiciler
Birçok ter önleyici, diğer kimyasalların yanı sıra ter bezleri tarafından emilen alüminyum bazlı bileşiklerle birlikte gelir. Bazı ter önleyiciler ayrıca formaldehit bileşenleri olan iki koruyucu olan DMDM ​​hidantoin ve imidazolindinil üre içerir. Astım, kanser ve eklem ağrısına neden olma potansiyeline sahiptirler. Yüksek düzeyde alüminyum içeriği beyin hücrelerine zarar verebilir ve Alzheimer hastalığına neden olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *