Fibromiyaljili bir annenin kızı olmak

Fibromiyaljili bir annenin kızı olmak zordur, bu anne-kız ilişkisini kesinlikle zorlayabilir çünkü bazen annenle arandaki ilişkiden çok seninle annenin fibromiyaljisi arasındaki ilişki gibi gelir. İyi günlerin de kötü günlerin de olduğunu öğrendim.

Daha fazla desteğe, yardıma, daha olumlu sözlere, sevgiye vb. ihtiyaç duyduğunuz günler ve biraz daha tatsız, biraz daha duygusal ve biraz daha sinirli hissettiğiniz için boşluğa ihtiyaç duyduğunuz günler vardır. Başka kimseyi tanımıyorum, ama harika bir anne ile kutsandım! Harika bir rol model olan, çok fazla güç ve azim gösteren biri. Annemden çok şey öğrendim ama bilmesini istiyorum ki fibromiyaljiye sahip olmak korkunç olabilir ve bazen hayatı çekilmez kılabilir, Anne, umarım biliyorsundur ki seni aya kadar sevdiğimi ve her zaman seveceğim. olmak. Bu önemli değil.

Fibromiyaljili bir annenin kızı olmak, annemin alışveriş için kasabaya gitmeme ihtiyaç duyacağı günlerin olacağı gerçeğini fark etmemi ve kabul etmemi sağladı çünkü şehirde araba kullanmak, mağazada dolaşmak ve ağır çantalar taşımak bunu yapabilir. bu gerçekten Yorgun ve gerçekten acıttı.

Fazladan sarılmaya ihtiyaç duyduğu günler olacak. Koro konserleri veya spor etkinlikleri gibi kaçırılacak şeyler olacak çünkü kalkmak, hazırlanmak ve 2 saat boyunca rahatsız edici bir oditoryum koltuğunda oturmak yarın daha da kötüleştirecek.

Ama bu şeylerden bazılarını kaybetmesi umurumda değil, çünkü onları yaptığımda her zaman beni düşündüğünü biliyorum ve eve gittiğimde onları duymaktan her zaman heyecan duyuyor.

Fibromiyaljili bir annenin kızı olmak zor olabilir çünkü bazı günler kendinizi çaresiz hissedersiniz ki bu en kötü şeylerden biridir! Annenin acı çekmesini ve mücadele etmesini izlemek zordur ve onun vücudunun fiziksel olarak izin verdiğinden daha fazlasını yapmak istediğini bilmek çok zordur.

Anne, umarım iyi ve kötü günler için burada olduğumu biliyorsundur. Ben her zaman senin için sağlam bir temel olarak oradayım. Pek de iyi olmayan sabahlarda ağlayacak bir omuz, fazladan günaydınlarla kontrolsüzce gülecek bir kişi, daha sinir bozucu günlerde geriye atılacak bir kişi ve ben de denemek ve yüzünüzü güldürmek için buradayım. her gün. Çünkü fibromiyaljili bir annenin kızı olmama rağmen aynı zamanda çok iyi bir annenin kızıyım!

“Seni delice seviyorum!”

punkini sev

Haley Puddicombe tarafından    

Fibromiyaljili bir anneden kızlarına teşekkür mektubu.

Bu durum çirkin yüzünü büyüttüğü için hayat kesinlikle zordu. Hayatım alt üst oldu ve hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ama bu sadece benim için geçerli değil, senin için de geçerli. Bildiğim hayatımın asla eskisi gibi olmayacağını anlıyor ve anlamaya çalışıyorum. Ama aynı zamanda, bildiğiniz gibi hayatın da değiştiğini öğreniyorum. İşler ne zaman değişmeye başladı bilmiyorum ama küçük kızlara baktığımda çok komik anlar, çok kahkahalar ve çok maceralar hatırlıyorum.

Yaşlandıkça, inanılmaz eğlenmeyi ve bolca gülmeyi başardık. Ama son yıllarda işler değişti. O gün için sakladığımız şeye asla hayır demedim. Alışveriş, aile gezileri, kamp, ​​aile olarak yapmak istediğimiz her şey. Hayatım bozulmaya başladı, fiziksel sağlığım eskisinden çok uzaktı. Şimdi fibromiyalji denen bu hastalığım olduğunu öğrendim.

İşler aynı olmayacak. Siz kızlar benim değişmemi ve yavaşlamamı izlediniz. Eskiden yaptığım şeyleri artık yapamıyorum ve seninle eskisi gibi şeyler yapamayacağım. Çok az aile fibromiyaljinin ne olduğunu veya bir aileyi nasıl etkilediğini anlıyor. Ama ilk günden beri, işlerin benim için iyi gitmediğini öğrendiğimden beri, ilerledin, işlerin farklı olacağını öğrendin, hiç sorgulamadın, sadece izledin. Karşılaştığınız bu yeni gerçekliği hiç sorgulamadınız.

Eskiden yaptığım şeyleri artık yapamayacağımı öğrendiniz kızlar. Bazı günlerde gereğinden fazla çabaladığımı öğrendin. Ve öğrendiğin en önemli şey, daha fazla annen olduğuydu. Bu, 17 yaşındaki ve 13 yaşındaki biri için çok önemli bir şey ama ikiniz de ne olduğunu, neden olduğunu veya sizi nasıl etkileyeceğini merak etmediniz. Kızlar artık benim gibi yeni bir normale uyum sağlamak zorundaydılar ve yine de hiçbir zaman bir anlık kayıp olmadı.

Ne zaman ekstra yardıma ihtiyacım olduğunu, ne zaman benim için alışveriş yapman gerektiğini ya da ne zaman yalnız kalmaya ihtiyacım olduğunu öğrendin. Yüzümü okumayı öğrendin ve işler iyi gitmediğinde biliyorsun ve bana yardımcı olabilecek şeyler biliyor gibisin. Bu durumla başa çıktıktan sonra, bazen ruh halimin tahmin edilemez olduğunu, bir an mutlu, bir an sonra delirdiğini ve kısa bir süre sonra ağladığını da öğrendi. Herhangi bir ruh halinin tahmin edilemez olduğunu zor yoldan öğrenmiş olmalısın.

Ama onunla gidiyorsun ve onu sorgulamıyorsun. Eskiden tüm okul ve ders dışı etkinliklere katılırdım, ama şimdi kötü bir günse, etkinliklere katılmanın daha fazla acıya neden olabileceğini ve ertesi günü daha rahatsız edici hale getirebileceğini anlıyorsunuz ve daha anlayışlısınız. Kızlar, annenizin ne zaman biraz daha fazla sevgiye ve biraz daha fazla ilgiye ihtiyacı olduğunu biliyor gibisiniz.

Sarılmalar ve öpücükler, “iyilik”, alışveriş, ev işleri ve yardıma ihtiyacım olan tüm günlük şeyler, ne zaman gerekli olduğunu biliyorsun. Bu yeni realite bizim hayatımız olduğu için ne benden ne de benden umudunuzu kesmediniz. Senin yaşındaki hiçbir çocuğun uğraşmaması gereken bir şey ama sen bunu zarafet ve güçle hallediyorsun. Şu an kim olduğumu asla küçümsemedin ya da kendimi daha az anne gibi hissettirmedin.

Sarılmalar ve öpücükler, çiçekler, evin etrafında yardım etmek veya çok şey yaptığımı bildiğiniz halde beni kanepeye göndermek gibi küçük jestler, bileceğinizden çok daha fazlasını ifade eder. Birçok yönden oldukça şanslı bir anneyim. En önemlisi, ayda ve arkada sevdiğim iki harika kızın gururlu annesiyim. Benim “punkin”im ve benim “boo”m… Seni bilemeyeceğin kadar çok seviyorum!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *