Fibromiyalji Uyluk Ağrısının Şiddetine Neden Olan Nedir?

Fibromiyalji, bildiğimiz gibi, kaslarda, bağlarda ve tendonlarda yoğun ağrıya neden olan kronik bir ağrı bozukluğudur. Bu ağrı uyluğun diğer kısımlarından da geçebilir. Bacakları zayıflatır ve bundan muzdarip bir kişi yürümekte zorluk çeker ve daha uzun süre oturamaz ve ayakta duramaz.

Fibromiyalji Uyluk Ağrısını Ne Tetikler?

Homeopatik tıp uzmanları, fibromiyalji semptomlarının, özellikle de candida albicans olarak bilinen mantarın yaygın gelişiminin neden olduğu uyluk bölgesindeki ağrıların olduğunu göstermektedir  . Bu mantar vücutta doğal olarak beslenir ve antibiyotiklerin aşırı tüketimi, sağlıksız bir diyet ve daha az egzersiz ile birlikte onu sert bir şekilde tetikleyebilir. Buna karşılık, aşırı yüklenmiş mantar, diğer toksinlerle birlikte uyluk dokularına, hücrelerine ve kaslarına saldırabilir. Mümkün olduğu kadar çok sebze ve meyve yemenizi ve uygun takviyeleri kullanmanızı öneririz.

Bu Acıdan Nasıl Kurtuluruz

Fibromiyalji uyluk ağrısı çekenlerin ağrıyla baş edebilmek için uzun süre gevşemeleri zorunludur. Sağlık uzmanları, hastaların, örneğin koşma, esneme veya aşırı egzersiz yapma gibi ağrıyı yoğunlaştıran eylemlerden uzak durmasını önermektedir. Uyluk ağrısını ve iltihabını hafifletmek için soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Soğuk kompres buz, etkilenen bölgeye kan ve su perisi akışını kısıtlayarak ağrıları ve şişmeyi azaltabilen vazokonstriksiyona izin verir. Üstelik gün boyunca 20 dakika arayla buz kullanıldığında ağrıyı inanılmaz bir şekilde gideriyor. Ağrı veya iltihaplanma azaldığında, kan akışını artırmak için ağrılı bölgelere ısı uygulayın.

Anti-inflamatuar İlaçlar

Naproksen ve İbuprofen anti-inflamatuar ilaçlar, uyluk ağrılarını ve ağrılarını iyileştirmeyi de kolaylaştırabilir. Şiddetli durumlarda, sağlık uzmanları fibromiyalji uyluk ağrısı çekenler için steroid almayı önerebilir.

Ayrıca, anti-depresanlar ve kas gevşeticiler bazen şiddetle tavsiye edilir. Araştırmalar, fibromiyalji hastalarının %70’inin, uyku mükemmelliğini artıran ve ağrıları ve sabah yorgunluğunu önleyen Amitriptilinin etkinliğini doğruladığını ortaya koyuyor.

Ağrıyı iyileştirmenin bir başka yolu da derin doku masajıdır. Doğal tıp uzmanlarının bakış açısına göre, bu tür bir masaj, kas eklemlerinden ve dokularından toksinlerin atılmasına yardımcı olabilir.

One thought on “Fibromiyalji Uyluk Ağrısının Şiddetine Neden Olan Nedir?

  1. I’ve been searching for hours on this topic and finally found your post. safetoto, I have read your post and I am very impressed. We prefer your opinion and will visit this site frequently to refer to your opinion. When would you like to visit my site?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *