Etkili Fibromiyalji Tedavisi İçin Şifalı Mantarlar

Mantarların veya mantarların basidiomycetes olarak bilinen bir kategoriye girdiğini gösteren çok sayıda araştırma mevcuttur. Mantarlar çoğunlukla her türlü organik madde üzerinde ürerler ve asıl amaçları bu organik bileşiği polisakkaritler olarak bilinen kullanılabilir ve yenebilir maddeye parçalamaktır.

Mantarlarda bulunan bu mantarlar, sayısız terapötik kür sağlamaktan sorumlu olan 3 ana kimyasal bileşik grubuna ayrılır.

Polisakkarit-protein kompleksleri – Bu bileşikler, bağışıklık sistemini güçlendirmek için olağanüstü niteliklere sahiptir. Ekinezya, Aloe Vera, Ginseng ve Astragalus bu kategoriye girer.

Triterpenler  – kendi endokrin-hormonal sistemimizle aynı olan steroidal özelliklerle doludur. Triterpen Bileşikleri – sayısız endokrin temelli sorunu stabilize etmek ve hafifletmek için hormonal iletişimciler olarak işlev görür.

Azot – sinir sistemimizin daha iyi çalışması için gerekli olan bileşiklerden oluşur ve kendinizi enerjik hissetmenizi sağlar. RNA’nın merkezi hücresel materyalimizin yapı taşlarına paraleldirler.

Kronik Yorgunluk ve Fibromiyalji Tedavisinde Tıbbi Mantarlar

Mantarların tedavi edici özelliklerini incelemek için çeşitli türlerde araştırmalar başladı ve mantarların inanılmaz sağlık artırıcı özelliklerle dolu olduğunu belirlemeye başladı. Bağışıklık sistemini iyileştirdiği, enfeksiyonlara karşı savunma yaptığı, virüsleri ve bakterileri savuşturduğu, iltihabı azalttığı, kalp sağlığını iyileştirdiği, kanser riskini azalttığı, kan şekerini stabilize ettiği ve çok daha fazlasını yaptığı bir dizi mantar ortaya çıkarılmıştır.

Reishi mantarları  (Ganoderma Lucidum), bilinen herhangi bir bitki türünden erişilebilen yaklaşık 200 farklı ve dinamik element içerdiğinden fibromiyalji semptomlarından kurtulma sağlayan harika mantarlardır. Reishi’yi odunsu formu sindirilemez olduğu için ekstrakte edilmiş haliyle tüketmeyi her zaman unutmayın. Mikroplarla, hastalıklarla savaşabilen, bağışıklık sistemini canlandıran ve otonom sinir sistemini rahatlatan antimikrobiyal etkiye sahip güçlü bir antioksidan kaynağıdır.

Reishi mantarları neden fibromiyalji için en etkili olarak kabul edilir? Özellikle Kas ağrıları, İrritabl bağırsak sendromu (IBS), Kolit, Ülserler, Bronş spazmlarını tedavi etme yeteneği nedeniyle ve hepsinden önemlisi karaciğer detoksifikasyonuna yardımcı olur.

Cordyceps Sinensis  (Dong Chong Xia Cao) komik isim değil mi? Şimdiye kadar iyi araştırılmış mantarlar olarak kabul edilmedi, ancak Birleşik Krallık Kanser Araştırması, kanser, AIDS ve bağışıklık bozuklukları hastalarını iyileştirmede muhtemelen yararlı olduğunu önerdi. Güçlü polisakkaritler ve sterollerden oluşur ve incelemeler, Cordyceps Sinensis etkinliğinin belki de hücre aracılı bağışıklığı zenginleştirme potansiyelinden ve hücresel biyo-enerji sistemlerini işlerken serbest radikal oksijeni vahşileştirme kapasitesinden kaynaklandığını göstermektedir. Oksijen alımını artırma potansiyeli, astım hastaları, bronş ağrısı ve aşırı duyarlılık için gerçekten yararlı olmasını sağlar. Çok sayıda sporcu, enerjik olarak performans göstermek için günlük beslenme rutinlerinde kullanır.

Cordyceps Sinensis, sinirlilik, huzursuzluk, bitkinlik, yorgunluk gibi fibromiyalji semptomlarının çoğunu iyileştirmek için bir çare görevi görür. Ayrıca kendinizi enerjik hissetmenizi sağlar; bağışıklık sistemini iyileştirir ve akciğerlere ve lenf düğümlerinin detoksifikasyonuna yardımcı olur.

Maitake  Mantarları (Grifola frondosa)- Proteine ​​bağlı polisakkaritlerden oluştuğu için bağışıklık sisteminin mükemmel güçlendiricileridir. Birçok hastada şiddetli AIDS hastalığının art arda gelmesini yavaşlattığı gösterilmiştir. Maitake mantarları ayrıca tümörlerin tedavisinde, olumsuz kemoterapi yan etkilerini azaltmada, kan basıncını düşürmede, şeker hastalarında kan şekerlerini uyumlu hale getirmede ve eklem iltihabını azaltmada umut verici sonuçlar sunar.

Shiitake Mantarları  (Lentinus edodes) Yapılan araştırmalarda iltihaplanma, dermatit, karaciğer sirozu, vasküler skleroz, yüksek tansiyon, yüksek kan kolesterolünün tedavisinde çok faydalı bulunmuştur. 2002’deki Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp Dergisi, Japon araştırmacılarının Shitake mantarlarının kolesterol seviyelerini düşürme potansiyeline sahip olduğunu doğruladığını bildirdi.

Diğer araştırmalar, belirli kanser türlerinin yayılmasını engelleyen antitümör özelliklerden oluştuğunu ortaya çıkardı; Öte yandan, CFS ve fibromiyaljiyi iyileştirmede değerli sonuçlar sağladığını gösteren başka incelemeler de var.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *