Bilmeniz Gereken 5 Fibromiyalji Göz Sorunu

Fibromiyalji neden daha iyi bilinir? Fibromiyalji kelimesini duyduğunda herkesin aklına gelen ilk şey, neden olduğu kronik ağrıdır. Bununla birlikte, bilmeniz gereken birçok başka fibromiyalji semptomu vardır ve bugün özellikle bir tanesine odaklanacağız. Fibromiyalji göz problemleri kronikleşebilir ve durumun zayıflatıcı bir parçası olabilir.

Fibromiyalji Göz Belirtileri Hakkında Bilmeniz Gerekenler? Dünya çapında milyonlarca insanı etkileyen bu durumun bazı semptomlarına çare bulmanın doğal bir yolu var mı? Siz veya sevdiğiniz biri fibromiyalji ile yaşıyorsanız, fibromiyalji hakkında bilmeniz gereken bazı şeyler burada.

Fibromiyalji ile en yaygın 5 göz problemi 

Bir kişinin fibromiyaljisi olduğunda gözler neden sıklıkla etkilenir? Bu, merkezi sinir sistemini etkileyen bir durumdur ve göz çevresindeki kaslara düzgün çalışması için gereken komutları veren sizin merkezi sinir sisteminizdir. Düzgün görebilmek için gözlerinizden gelen sinyalleri doğru bir şekilde yorumlamak için beyninize de ihtiyacınız vardır. Bunu akılda tutarak, vizyonunuzla ilgili yaşayabileceğiniz aşağıdaki beş semptomu göz önünde bulundurun.

# 1. Görme sorunları 

Fibromiyaljinin önemli belirtilerinden biri yorgunluktur. Kas zayıflığına neden olabilir. Bu kas zayıflığı, gözleri kontrol eden altı kasta meydana geldiğinde, görme bozukluğuna yol açabilir. Nesneler bulanık veya bükülmüş görünebilir. Ek olarak, fibromiyalji ile ilişkili bir durum olan migren de görme bozukluklarına neden olabilir. Görme problemleriniz şiddetli bir baş ağrısından önce veya sırasında ortaya çıkıyorsa, bu sizin de migren yaşadığınızı gösterebilir.

# 2. Işığa duyarlılık 

Parlak veya göze batan ışıklar aslında fibromiyalji semptomlarını tetikleyebilir. Ayrıca görüntülemeyi zorlaştırabilirler. Dış mekan için iyi bir güneş gözlüğüne ve uzun süre ekran takmanız gerektiğinde parlamaya dayanıklı kaplamaya sahip gözlüklere yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

# 3. Geceleri araba kullanma zorluğu

Gözlerinizin ışığa karşı daha hassas olmasına neden olan bir durumunuz olup olmadığına bakılmaksızın, karşıdan gelen trafiğin parıltısı kör edici olduğunda gece araba kullanmak zor olabilir. Şimdi karışıma fibromiyaljiyi ekleyin ve hava karardıktan sonra araba kullanmak gerçekten tehlikeli olabilir.

# 4. Göz ağrısı 

Fibromiyalji ağrılı bir durumdur, bu yüzden bu belki daha mantıklı. Yorgun veya stresli olduğunuzda, etki daha kötü olabilir. Fibromiyalji hastaları ayrıca kronik migren veya diğer baş ağrısı durumlarına daha duyarlıdır ve göz ağrısı çeşitli baş ağrıları ile ilişkili olabilir.

# 5. Kuru gözler 

Gözler nemi serbest bırakmak için belirli kasları kullanır. Gözleriniz kuruysa, bir şeylerin yolunda gitmediğinin bir göstergesi olabilir. Tabii ki, dehidrasyonu da gösterebilir, bu yüzden bol sıvı tükettiğinizden emin olun. Dehidrasyonun erken evreleri, vücuttaki ağrı ve krampları artırabilir; bu, kronik bir ağrı bozukluğu ile yaşarken kesinlikle gerekli olmayan bir şeydir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *