Yeni Bulgu: Yeni Daith Piercing, CM ve Fibromiyalji Alevlenmelerini Hafifletiyor

Fibromiyalji, Amerika Birleşik Devletleri’nde 3 ila 9 milyon öngörülebilir yetişkini etkileyen evrensel bir kronik ağrı sendromudur. Fibromiyalji belirli bir hastalık değildir. Fibromiyalji terimi, yoğun vücut ağrısı ve hassas noktalar olarak adlandırılan vücudun belirli noktalarında kuvvete karşı hassasiyet de dahil olmak üzere birlikte gruplandırılmış semptomların bir prototipini açıklar.

İlginç bir şekilde, bu hassas noktalar, fibromiyaljili kişilerde baskıya karşı yalnızca hassastır, oysa vücutlarının diğer kısımlarındaki aynı noktalar değildir. Genel olarak, bel ağrısı veya artrit gibi diğer kronik ağrı türleri olan kişiler, bu noktalara kuvvet uygulamanın acı verici olduğunu düşünmezler.

Fibromiyaljinin nedeni veya nedenleri henüz iyi anlaşılmamıştır. Bazı hastalarda bir kaza veya hastalıktan sonra fibromiyalji semptomları görülürken, diğerlerinde herhangi bir bilinen tetikleyici durum olmaksızın durum vardır. Neyse ki fibromiyalji, felce, hafıza kaybına veya diğer performans kayıplarına yol açacak ilerleyici veya dejeneratif bir hastalık değildir.

İlginç bir şekilde, birkaç baş ağrısı tedavisi de fibromiyalji semptomlarını azaltmada etkilidir:

-> Antidepresanlar (ağrıyı azaltmak için özel etkileri olan)

-> Tizanidin (analjezik etkileri olan bir kas gevşetici)

-> Ağrı yönetimi için psikolojik beceriler (örneğin, kaygı tedavisi, baş etme becerileri, gevşeme egzersizleri)

-> Aerobik egzersiz

FMS’nin yaygın semptomları şunları içerebilir:

“Fibro sis” olarak bilinen ağrı, rahatsızlık, dikkat ve hafıza sorunları, melankoli, bitkinlik, baş ağrıları, irritabl bağırsak sendromu, sabah tutukluğu, ağrılı adet krampları, uyku sorunları, hissizlik ve kaşıntılı eller, kollar, ayaklar ve bacaklar, hassasiyet ağrı veya tekrarlama oranı gibi üriner semptomlar

Kronik baş ağrıları fibromiyaljinin bir belirtisi midir?

Tekrarlayan migren veya gerilim baş ağrıları gibi kronik baş ağrıları, fibromiyaljisi olan kişilerin %40 kadarında geneldir. Bir kişinin FMS ile yönetme ve kendi kendini yönetme becerisinde önemli zorluklar yaratabilirler. Baş ağrısına boyun ve sırttaki ağrı neden olabilir. Genellikle boyun kaslarının gerilmesi ve kasılmasından kaynaklanır ve gerilim tipi baş ağrıları veya kas kasılması baş ağrıları olarak adlandırılan bir tür baş ağrısına neden olur.

Ayrıca başın ve boynun arkasındaki hassas noktalar tarafından da oluşturulabilirler. Diğer tıbbi durumların baş ağrısına neden olabileceğini unutmamak önemlidir, bu nedenle tekrarlayan veya şiddetli baş ağrıları doktorunuz tarafından uygun şekilde teşhis edilmeli ve tedavi edilmelidir. Ulusal Baş Ağrısı Vakfı, 29 milyondan fazla Amerikalı’nın kronik migren (CM) ve fibromiyalji yaşadığını ve kadınların bunları alma olasılığının erkeklerden üç kat daha fazla olduğunu bildirmektedir. Ama bu neden oluyor ve çözüm ne olabilir?

Fibromiyalji ve migreni rahatlatmak için Daith Piercing

Bu korkunç baş ağrılarına günlük işler, belirli yiyecekleri yemek, hatta parlak aydınlatma ve çok fazla gürültü neden olabilir. Bilim adamları, neden bazı insanları değil de bazı insanları etkilediklerinden emin olmasalar da, onlar için tek bedene uyan bir tedavi yok gibi görünüyor, bu nedenle kurbanlar tabletten sonra tabletleri denemeliler (nörologlar genellikle onları rahatlatmak için antidepresanlar önerir) ) ve tedavi sonrası tedavi (diyetinizi değiştirmekten, akupunkturdan, meditasyondan, yogadan).

Ve bu alternatiflerden bazıları bazılarına yardımcı olurken, diğerleri ağırlaştırılmış, ancak bir sonraki fırsat için endişeli… “delici Daith”e girin. Daith bıçağı, her iki kulağın iç kıkırdağını delen ve bazıları için migren ve fibro ağrıyı yeniden yaşatacak bir basınç noktasından geçen küçük bir halkadır. Bu nispeten yeni bir süreç, çoğunlukla dövme ve bıçaklama dükkanlarında yapılıyor ve şu ana kadar destekleyecek çok fazla rakam yok. New York, Hopewell Junction’daki Tempest Sanat Stüdyosu’nun sahibi Dave Kurland, müşterileri için daith piercingi yaptı ve bunun doğru yol olduğuna inanıyor. “Birçok insan migren tedavisi için bana geldi.

Bu çok ucuz bir ilaç ve hatta akupunktur seçeneği ve doktorlarınızın çoğu bunu öneriyor ve piercing seviyorsanız, bu sizin için iyi. “Yine, delme, akupunktura benzer, çünkü delme, kafanızdaki basıncı azaltan bir basınç noktasına çarpar. Bir akupunktur uzmanı ayrıca küçük bir çelik bilyeyi (2 haftaya kadar yerinde kalan) bir basınç noktasına yerleştirecektir. Endişeli, kusma, baş ağrısı hissettiğinizde, hangi baskı noktası kullanılıyorsa, sadece yardım için itin.

Kulak Yürüyüşü Kıkırdak Piercing

İşlem yaklaşık 10 dakika sürer ve maliyeti 45 dolar civarındadır. Akupunktur bazılarında işe yarar ve bu işlem benzer olsa da tek seferlik bir fiyat olduğu için ÇOK daha az maliyetlidir. Yine, delme, akupunktura benzer, çünkü delme, kafadaki basıncı azaltan bir basınç noktasına çarpar. Bazı akupunktur uzmanları ayrıca (2 haftaya kadar yerinde kalan) küçük bir çelik bilyeyi bir basınç noktasına yerleştirirler.

Stres, mide bulantısı, baş ağrısı hissettiğinizde, hangi basınç noktası kullanılıyorsa, sadece yardım için itin. “24 yaşındaki Kimberly Glatz, bir yıldan fazla bir süredir fibromiyaljiden muzdarip. Geçen ay Daith’i bıçakladı. Yapmadan önce, baş ağrılarım gerçekten korkunçtu. Korkunç.  

Son derece acı verici” dedi. “Şimdi, biraz farklılık gördüm, piercingden mi kaynaklanmıyor bilmiyorum. Baş ağrımı neyin değiştirdiğini tam olarak kestiremiyorum ama kesinlikle bir gelişme gördüm ve denemeye değer” dedi. Düzenli migren ve hatta baş ağrısı çekmenin nasıl bir şey olduğunu hayal edemiyorum, bu yüzden denemeye değer görünüyor. Ayrıca, işe yaramazsa, oldukça tatlı bir piercinginiz var.

Ne düşünüyorsun? çabalamak önemli mi? “Fibromiyalji tedavisi için birçok kişi bana geldi. İlaç ve hatta akupunktur için çok daha ucuz bir alternatiftir ve doktorlarınızın çoğu bunu önermektedir ve piercing seviyorsanız, sizin için bile iyidir.

“Temelde akupunktur ile aynı düşüncedir, delme bir basınç noktasına çarpar ve ardından kafanızdaki baskıyı hafifletir. Başınızın migreninizin en çok vurduğu tarafla ilişkili olan kulakta bitirmeyi öneriyorum” dedi. Ancak hayati soru şu ki, arkasında hiçbir gerçek yoksa, gerçekten işe yarayıp yaramadığını nasıl bilebiliriz? Tammi Bergman, fibromiyalji ve sinirlilik giderici, ikame ve ilaç tedavisinin düşünülmesi gerektiğini söylüyor.

“Bazen fibromiyalji salınımı ve huzursuzluk psikolojiktir, ancak bu korkunç bir şey değil, bir ruh halidir. İşe yaraması için zaman zaman düşünmek zorundasın” dedi. İleride yüzde elli olur, belki baş ağrınızı tedavi etmez ama kulak piercingi ile kalırsınız. Hey, bir şey kazandın, bir şey kaybettin değil mi? Fibromiyaljiyi tedavi etmek için kullanılan ön yürütme tekniklerinden bazıları, rutin bir egzersiz programı (en katlanılabilir), iyi bir gece uykusu, dengeli beslenme, kaygıyı giderme, masaj, akupunktur ve diyet takviyelerini içerir.

Diğer tedavi türleri arasında yoga, tai chi ve davranış terapisi bulunur. Bu tedaviler yararlı görünmüyorsa, şimdi fibromiyaljiyi tedavi etmek için FDA onaylı üç reçeteli ilaç var; Cymbalta, Lyrica ve Savella.

Bunu topluluğumuzda paylaştık ve incelemeleri talep ettik. Bunlar onların incelemelerinden bazıları.

1. Fibromiyaljimle birlikte migrenden çok acı çekiyorum. Ve ikincisi beni hastaneye yatırdı ve vücudumun sağ tarafını felç etti !!! Buna hemiplejik migren diyorlar. Bu yüzden bu daith piercingini denedim. Salona gittim (bir haftadan fazla ağrı ve migren ile, ışığı engellemek için güneş gözlükleri ve yürümeme yardımcı olmak için koltuk değneği ile) 

Her neyse, beni delip geçer geçmez anında rahatlayabildim! Oradan acı çekmeden çıktım !!!!! İnanılmaz . Migreniniz varsa, daitinizi delmeyi deneyin. Benim için çalıştı. -Jen

2. Benimki neredeyse 1 yaşında ve bayılıyorum evet 20 yılı aşkın ağrımla deltoid yapmaya karar verdiğimde işe yarıyor ve olmazsa iyi bir piercing yaptıracağımı düşündüm. En iyisi. – Debra

3. Kendim yaptım ve bir yıldır migrensizim. Bunu yapan herkes için, okyanustan bir kutu H2O alıp, yaklaşık 4 hafta boyunca günde 3-4 kez delici püskürtmeyi öneririm. Kırmızılaşır ve tahriş olursa, Neosporin piercingin enfekte olmasını önlemek için çok iyi çalışır ve iyileşme sürecinde birikebilecek kabukları tutar. Umarım bu, piercing ile ilgili sorunlarınız varsa hepinize yardımcı olur. – funda

4. Sinüs baş ağrım için Noel’den sonra Daith piercing yaptırdım ve o zamandan beri hiç olmadı. -Kathryan

5. Aşkı seviyorum Benimkini seviyorum !! Basit cerrahi çelikten daha küçük, sevimsiz olana geçmeye çalıştım ve başım ağrıdı. Orijinaline geri döndüm ve o zamandan beri migrenim olmadı! -Kelly

6. Hey, benimkini Kasım’da bitirdim ve baş ağrılarımın sayısını epeyce azalttığını fark ettim! Fibromu değiştirmek için hiçbir şey yapmadı, ancak çok fazla baş ağrısı çekiyorsanız, her zaman denemeye değer olduğunu söylüyorum! Her ne kadar onları arada bir alsam da, bu bir mucize tedavi değil! Daith’in iyileşme sürecinin bir kabus olduğu ve benimkinin henüz tam olarak iyileşmediği ama gelmek üzere olduğu konusunda da sizi uyaracağım. Bu yardımcı olur umarım! Benimkini piercing konusunda iyi bir üne sahip yerel bir dövme stüdyosundan aldım, sanırım halka dahil 28 sterline mal oluyor – Charallote

7. Daimimi deldirmek verdiğim en iyi karardı. 20 yılı aşkın süredir kronik migren hastasıyım. Haftada 3-4 gün olsun diye… Çocuklarımı yatakta büyüttüm. 2 yıl oldu ve benim migrenim yok. Hala başım ağrıyor ama artık migrene dönüşmüyorlar. Bu piercing bir akupunktur noktasıdır, doğru yapılmazsa çalışmaz. Fibromiyalji ağrısında işe yaramaz, sadece migrende. Bunu bir dövme / piercing mağazasında yapabilirsiniz. Delicinin daith’in yerini anladığından emin olun.- Racheal

8. Bende var. Özellikle fibro için aldım. Sinüsler hariç baş ağrılarını durdurdu. Ama fibro ağrı için hayır, benimki bir aydır var.- Terrie

9. Daitim dün delindi. Yaklaşık %50 oranında anında rahatlama! Herkese denemesini şiddetle tavsiye ederim! – Christy

10. Sadece korkunç baş ağrıları ve migren ağrıları çektiğimi söylemek istedim. 4 ay önce daith piercing yaptırdım ve bana çok yardımcı oldu. Tek bir migren değil ve sadece birkaç minimal baş ağrısı. Bunu yaparsanız, daith kulak delmeyi düşünün. -yeşim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *